Copywriting

Copywriting obejmuje m.in.: promocyjne teksty reklamowe, perswazyjne teksty sprzedazowe, kreatywne teksty na strony internetowe, scenariusz reklamy telewizyjnej, radiowej lub prasowej.

Potrzebujesz kreatywnego i perswazyjnego copywritingu, który przekona ludzi i zwiększy sprzedaż? 

Copywriter PJW oferuje profesjonalny copywriting, który skutecznie promuje oraz zwiększa sprzedaż i zysk.

Możesz zamówić profesjonalne uslugi copywrititngu  juz teraz: Kliknij tutaj, żeby zamówić profesjonalne usługi: copywriting

lub czytać dalej, żeby dowiedzieć sie więcej o  copywritingu:

Co to jest copywriting?

W wielkim skrócie: Copywriting to czynność twórcza polegająca na stworzeniu komunikatu słownego lub wymyśleniu koncepcji kreatywnej. Zadaniem copywrititngu jest m.in. przyciągnięcie uwagi, skuteczne promowanie, umiejętne i przekonywujące informowanie / wyjaśnianie ( w zależności od potrzeb, sytuacji oraz medium ).

Copywriting najczęściej jest stosowany dla potrzeb marketingu i reklamy. Głównym celem copywritingu jest wypromowanie marki, zachęcenie kogoś do zakupu produktu / zamówienia usługi lub zmiany czyichś  przekonań.

Copywriting to etap artystyczno-komercyjny w przygotowaniu reklamy (kreacja) lub innego komunikatu marketingowego. Copywriting dotyczy przede wszystkim sfery werbalnej (słownej). Copywriter może mieć równiez wpływ na  inne sfery komunikatu: wizualną (obraz), audialną (dźwięk), a nawet zapachową czy smakową (np. marketing partyzancki,scenariusz reklamy telewizyjnej, ). Może rownież funkcjonować jako całkowicie samoistna, niezależna wiadomość służąca komunikacji o charakterze sprzedażowym lub informacyjnym (np. list sprzedażowy, instrukcja obsługi).

Copywriting to sztuka perswazyjnej i kreatywnej  komunikacji.

Copywriting to przede wszystkim umiejętność efektywnej komunikacji w formie słownej. Copywriting to komercyjna i zarazem artystyczna sztuka tworzenia komunikacji: kreatywnej i perswazyjnej. Wymaga  inwencji oraz dyscypliny – twórczego podejścia; umiejętnego porządkowania myśli, obrazów, dzwięków, formy i treści oraz odpowiedniego, skutecznego zaszczepiania w umysle odbiorcy uczuć oraz myśli. Copywriting to kreatywna i perswazyjna sztuka sprzedaży za pomocą slów i konceptów.

Copywriting to sztuka sprzedaży za pomocą słów i konceptów.

Copywriting służy wypromowaniu na rynku marki, idei lub mody. Copywriting wspomaga wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi oraz wzmacnia sprzedaż już istniejacych. Jest nieodzowny w wielu dziedzinach. W dzisiejszych czasach używany jest w dziedzinach takich jak: marketing, reklama, biznes, rozrywka, polityka, mass media, internet.

Ciekawostka: istnieje również tzw. spontaniczny copywriting „na żywo” (najbardziej popularny w krajach anglosaskich). Używa się w tym celu megafonu lub mikrofonu = podczas eventow lub masowych promocji na targach. Uwaga! nie mylić z promotorami. To coś innego. Jest to  tworzenie  komunikatow skierowanych do konkretnej grupy docelowej lub komunikacja spersonalizowana.

Chcesz mieć więcej klientów? Chcesz zwiększyć sprzedaż? Zamów profesjonalne usługi już teraz:

Kliknij tutaj, żeby zamówić profesjonalne usługi: copywriting lub czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej o copywritingu:

Jak odróżnić profesjonalny copywriting od amatorskiego?

Jak odróżnić pracę profesjonalisty od amatora? Jest to bardzo proste dla profesjonalisty ( np. copywritera, dyrektora kreatywnego, art directora, marketingowca z prawdziwego zdarzenia ), jednak wiekszość ludzi może mieć z tym duży problem. Ktoś inny, spoza branży, może jedynie zaufać swojej intuicji i ocenić czy dane koncepty, teksty magnetyzują go / zaciekawią lub przekonają do podjęcia pewnych działań ( komunikaty mają rożne funkcje).

Czy potrafilbyś np. napisać teksty perswazyjne? Czy potrafiłbyś napisać je w taki sposób, żeby przekonać ludzi do kupowania od Ciebie zamiast od Twojej konkurencji ( która sprzedaje dokładnie takie same produkty lub usługi, tyle ze używa źle napisanych tekstów lub nie uźywa ich wcale). Jak widzisz, jest bardzo trudno napisać takie skuteczne teksty, które przekonają innych.

Profesjonalny copywriter – np. Copywriter PJW vs. “kopyrajter” (amator), czyli…

Większość ludzi myśli, że to bardzo proste – wymyślić slogan, scenariusz reklamy lub napisać tekst reklamowy, tekst na stronę internetową etc. Myślą sobie: cóż w tym trudnego? Skąd się to bierze? Bardzo dużo ludzi myśli i mówi, że “wymyślenie i napisanie czegoś” to czynność bardzo prosta… Mają to utopijne wrażenie, ponieważ uczono ich w szkole podstaw pisania i myślenia. Niestety, nauczyli się tylko “pisania przez małe p” i myślenia, które bardzo rzadko jest naprawdę twórcze. Każdy umie mówić, ale tylko niewielu umie mowić tak, żeby inni słuchali z zapartym tchem. To samo tyczy  się pisania i wymyślania konceptów kreatywnych.

Dlaczego w takim razie tak rzadko powstają wyjątkowe, wartościowe teksty lub genialne pomysły? Prawda jest taka, ze większości ludzi brakuje wybitnego talentu tworzenia (np. pisania), zwłaszcza w dziedzinie komercji ( reklamy, brandingu, marketingu ).

… czyli “Czystopis” kontra “brudnopis”.

Profesjonalni copywriterzy mają wiele wrodzonych wybitnych talentów i posiadają cenne doświadczenie okupione wieloma tysiącami godzin. Odznaczają się oryginalnością i pomysłowością. Znają potrzeby konsumentów, ich zachowania oraz sztukę perswazji i sprzedaży. Ci najlepsi przeważnie mają również odpowiednie wykształcenie kierunkowe i opanowali wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, biznesu oraz marketingu. Idealny profesjonalny copywriter ma również doświadczenie w sprzedaży

Na marginesie: zdarzają sie talenty – samouki (tzw. self made man – np. znana jest historia leśniczego, który został copywriterem, gdy odkrył w sobie wyjątkowy talent do sprzedaży slowami) , ale bardzo, bardzo rzadko. Jak widzisz, profesjonalny copywriter posiada wiele cennych cech, fachową wiedze, doswiadczenie i wyjatkowy talent. Amatorom brakuje wlasnie tego wszystkiego, a co jest bardzo potrzebne zeby Twoj projekt mogl odniesc sukces.

Ujmując to obrazowo: rożnica między zawodowcem, a amatorem oraz owocami ich pracy jest podobna do róznicy między czystopisem (doskonała wersja tesktu), a brudnopisem (szkic, nieudolna wersja tekstu).

     Każdy copywriter to zna… MOWA małego biznesu (czasem nawet średniego…):

“Zrobię to sam lub ktokolwiek zrobi to dla mnie / za mnie” (?!)

Po usługi amatorów siegają właściciele małych firm, a czasem nawet i średnich firm oraz podrzędne agencje, które chcą zatrzymać dla siebie jak najwyższą marżę.  Amatorzy Ci nazywają siebie “copywriterami”, a tak naprawde są wstukiwaczami tzw. precli ( czyli bezwartościowych, spamowych, bardzo tanich tekstów ), które bardzo, bardzo rzadko ktoś czyta, a wyszukiwarki wyrzucają je ze swoich wyników przyczyniając się do spadku pozycji strony.

Co ciekawe, bardzo dużo ludzi wręcz “nienawidzi” pisać, ale mimo to niektórzy ludzie (np. wlaściciele małych biznesow i start-up’ow)  próbują sami napisać teksty reklamowe lub zlecają to swojemu pracownikowi.  Żeby zaoszczędzić. Jaki jest tego efekt? Opłakany. Bardzo często kończy się brakiem sprzedaży, spadkiem sprzedaży, stratą czasu itd.

Co wybierzesz: jakość + rezultaty + zysk czy… zero wyników i wyrzucone w błoto pieniądze?

Profesjonalni copywriterzy oferują bardzo profesjonalne uslugi copywriterskie. Gwarantują najwyższą jakość pracy. Tylko profesjonalny copywriter zapewni ci rezultay i zwiększy sprzedaż.

Uwaga! AMATORZY oferują bardzo niską jakość usług oraz brak jakiejkolwiek gwarancji  i dlatego najczęściej zerowe wyniki.

Pytanie, ktore powinieneś sobie teraz zadać brzmi: Kogo powinienem wybrać i zatrudnić do swojego projektu? Profesjonalistę czy amatora?

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Jak znalezć i zamowić profesjonalne usługi copywritingu?

Amator oznacza niepotrzebne koszty. Profesjonalista przynosi zwrot z inwestycji.

Cenna rada: unikaj stron internetowych typu outsourcingowego z listą freelancerów-amatorów, poniewaz w 100% spotkasz tam amatorów.

Bądź pewny i spokojny = skorzystaj z profesjonalnych usług copywritingowych już dziś.

Copywriter PJW oferuje profesjonalny copywriting, który  skutecznie promuje i zwiększa sprzedaż.

Kliknij tutaj, żeby zamówić profesjonalne usługi – copywriting


Copywriter PJW poleca usługi marketingowe i reklamowe agencji, z którymi współpracuje. Informacje na emaila.
Copywriter PJW - copywriter.pjw.pl - oferuje profesjonalne usługi: copywriting | naming. Copywriter - KONTAKT

error: Content is protected !!